GARANTİ VE TESLİM ŞARTLARI

Garanti Şartları

Sitemizde satışa sunulan ürünler ithalatçı firmaların garantisi altındadır.

Garanti sürelerin ürünlerin detayında belirtilen süre kadardır. Ürün detayında belirtilmemiş ise garanti süresi 1 yıldır. (garanti şartları ürününüze ait garanti belgesinde yazmaktadır)

Garanti süresi içinde arızalanan ürün, yetkili servisi yoksa, firmamıza gönderilir.Bazı ürünlerde yalnızca yetkili servisler teknik hizmet verebilmektedir. Bu ürünlerin içinden çıkan kataloglarda gerekli bilgiler mevcuttur.

Arızalı ürünlerin firmamıza gönderim kargo bedelleri her iki taraftanda müşteri tarafından ödenir. Kargo bedeli ödenmeden firmamıza gönderilen arızalı ürünler kabul edilmeyip müşteriye iade edilir.

Ürünü bize göndermeden önce teknik servisimizden e-mail ya da telefon yoluyla destek alarak kullanıcıdan ya da donanımsal özelliklerden kaynaklanan sorunları bertaraf edebilirsiniz.

Arızalı ürünler firmamıza güvenli bir ambalajda ulaştırılmalıdır.

Firmamıza teslim edilen arızalı ürünün gerekli onarımı 7-15 iş günü arasında yapılır. Azami servis süresi 30 iş günüdür.

Bazı durumlarda ürün garanti dışı kalabilir. Bunlar kullanıcı kusurundan kaynaklanan hatalardır. (düşme, kırılma)

Satın aldığınız ürün teslim tarihinden itibaren 7 gün içinde arızalanırsa (kullanıcı hataları hariç) ürün ambalajı ve içeriğiyle (eksiksiz ve hasarsız olarak) iade alınır ve yenisiyle değiştirilir. Yeni ürün temin edilemiyorsa alıcı, ürün iade koşulları çerçevesinde iade hakkını kullanır.

Siparişim elime ne zaman ulaşır ?

kuzeyatcilik.com ürününü satın alan, siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir. Sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde, siparişler alındıktan sonra 21 Gün içinde ulaştırılacaktır..

Haftasonu Siparişleri

Cuma günü öğle verilen siparişler, Cumartesi gününden itibaren teslim edilmeye başlanır. Cuma günü verdiğiniz tüm siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınacağından elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.

Stok Sorunları

Verdiğiniz siparişlerde nadiren de olsa stok durumunun yetersizliği, yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.

Alternatif Alıcı Bilgileri

kuzeyatcilik.com’dan verdiğiniz siparişlerde, ‘Teslimat Bilgileri’ kısmında ‘Mesaj’ kısımları dikkatle doldurulmalıdır. Siparişlerinizi, belirlediğiniz alternatif alıcıların ancak kimlik ibrazı karşılığında teslim alabileceğini unutmayınız.

Adres Bilgileri

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz. (Örnek: Postanenin yanından girince üçüncü sokak vs.)

Hatalı / Eksik Siparişler

Kargodan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz.